Mývalovo rande – když muž prchne po koitu

sobota 15. březen 2014 07:22

Jsou lidské hry, z kterých jsem bezradná. Jednou z nich je ta známá postkoitální – na „zavolám ti“.

Potkali jsme se kdysi v hospůdce. Nevím, co všechno jsme si řekli, jistě to byla velká moudra v alkoholovém opojení, slovo dalo slovo a skončili jsme se u mě. Ráno se pak odehrál klasický scénář, pro nějž existuje rozkošný termín racoon´s date čili mývalovo rande. Mýval je údajně zviřátko, které, chyceno do pasti, ukouše si pracku, aby uniklo na svobodu. Podobně se nejspíš cítí muž, probouzející se ráno vedle cizí ženy, s vlastní paží pod její hlavou.
Nikdy jsem nepochopila, proč muž nemůže prostě říct: bylo to super, ale nechci tvoje číslo, protože už tě nechci vidět. Muž mýval však zjevně tuší, co by po tomto upřímném sdělení následovalo, a proto raději použije osvědčené klišé: zavolám ti.

Daná situace by tehdy nemusela být ztracená, pokud bych řekla něco ve stylu: „drahoušku, bylo to tak úžasný, že jsem svoje číslo zapomněla, ale dej mi tvoje, kdyžtak zavolám“. Pak by mýval musel buď s pravdou ven nebo dát číslo falešné. Ovšem muž, kterému žena do této chvíle dostatečně nezaimponovala, se z toho stejně vykroutí a najde důvod, proč své číslo poskytnout nemůže. „To je smůla, zrovna zítra končím v zaměstnání a vracím služební telefon.“ Navíc se do tohoto bodu ranní konverzace dostane málokdy, protože žena obvykle svoje číslo ráda dá – přece nemůže z jejího života zmizet někdo, s kým to bylo tak krásné!

Hodina pryč, půlden...žádný telefonát. Možná by mýval býval zavolal za týden nebo dva, možná je to víc než jisté, ale mně se dostavil absťák. Nikoli alkoholový. Byla to zničující touha zopakovat nezapomenutelný zážitek a začít budovat hnízdečko lásky.
„Jsi normální?“ pravila má kamarádka, sotva se dozvěděla, že jsem rozjela pátrání po pohřešované osobě, za něž by se nemusel stydět adept FBI. „To za ním půjdeš a řekneš mu: Michálku, prosim tě, mohl bys mě znovu opíchat?“ Znělo to strašně, ale přesně to jsem byla rozhodnutá udělat. A taky jsem to, ke své hrůze, udělala. Napříč tomu, že jsem z rande znala jen jeho křestní jméno, už další den jsem zvonila u jeho dveří natěšená představou, že jakmile mě uvidí, zjistí, že mě celou dobu chtěl a jen ještě nestihl zavolat.

Byla jsem připravena na výměnu názorů i vášnivé objetí. Na co jsem připravená nebyla, byla netečnost. Dotyčného nepřekvapilo, že jsem se objevila u jeho dveří, pravil, že má nějakou práci a potom zavolá. Jak to dopadlo je víc než jasné. Tak jsem to udělala ještě dvakrát, až potřetí otevřela maminka a sdělila mi, že Michal se odstěhoval někam na Šumavu a nesdělil jí kam.
Jak ubíhaly dny a týdny, doznívalo ve mně opojení z výjimečného sexu i zklamání z toho, že se nebude opakovat. Bezmoc střídaly pocity rozhořčeného hněvu, zrodila se touha po odplatě: Michale Vaňku, do roka a do dne zvu tě na boží súd!

Těžko říct, kde je mu dnes konec. Mým životem prošli další muži a další lásky – jen mývalovo rande už se nezopakovalo. Snad jednou jsem měla tu možnost... Stáli jsme proti sobě, duše prodchnutá city útočila na mé tělo. Ale cítila jsem, že bych ráno neměla sílu říct: už se to nebude opakovat. Znovu bych prohrála.
Někde uvnitř chápu, proč muži utíkají s telefonním číslem v kapse a nezavolají. Ale vyhýbat se intenzivnímu setkání má pro mě stejně trpkou příchuť samoty jako následné odloučení. Našla bych dnes sílu nechat ho jít? Bojím se, že přesto ne. Mám v sobě mývalí past a ta stále křičí: nepustím!


Andrea Skálová

Andrea Skálová

Andrea Skálová

Píšu o zjevných i skrytých skutečnostech, domáhají-li se napsání.

Působím v oblasti medicínské žurnalistiky, publicistiky a literárního překladatelství. Vedle mého profesního zaměření mě zajímají témata týkající se smyslu a tajemství života, spiritualita a umění.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora